Neplaťte viac ako je nutné. Máte predsa na výber.

Porovnávacia kalkulačka vám nájde to najlacnejšie PZP pre vaše vozidlo.

Vypočítat cenu PZP
žena auto

Prečo je dobré mať auto poistené proti živlom?

Povodne, záplavy, krupobitie, veterná smršť a iné živelné udalosti nie sú na našom území nič výnimočné. Sú nebezpečné nielen pre človeka, ale aj jeho majetok, ako nehnuteľný, tak aj hnuteľný. Autá, ktoré stoja vonku na chodníku alebo parkovisku počas vyčíňania prírodného živlu nie sú ničím chránené. Výsledkom môžu byť poškodenia za stovky eur, prípadne aj viac. Ako vám v takomto prípade môže pomôcť PZP?

Pripoistenie živlu je najlepšia istota

K základnému PZP si môžete uzatvoriť doplnkové poistenie živlu. Na základe neho získate nárok na preplatenie škôd a poškodení, ktoré na vašom vozidle spôsobila živelná udalosť. Napríklad:

  • Následkom krupobitia prišlo k poškodeniu strechy a kapoty auta.
  • Pri silnom vetre odletel zo stromu konár a rozbil zadné sklo na aute.
  • Pri záplave bolo celé auto, vrátane interiéru zatopené.

Vaše vozidlo môže byť vďaka pripoisteniu živlu chránené napríklad aj pri údere blesku, poškodení následkom ťarchy snehu a v rôznych ďalších situáciách. Preto by toto doplnkové poistenie mal zvážiť každý vodič, pretože nepriaznivé počasie sa vyskytuje na celom území Slovenska.

Čo si všímať pri výbere pripoistenia živlu?

Dôkladne si preštudujte všeobecné poistné podmienky, pretože v nich nájdete všetky dôležité údaje o konkrétnom pripoistení. Nemusíte si zapamätať celý dokument, ale určite sa oboznámte s:

  • rozsahom poistného krytia,
  • poistnými limitmi,
  • výluky.

Tým sa dostávame k tomu, prečo je dobré využiť porovnanie PZP. Každá poisťovňa nastavuje podmienky v rámci pripoistenia živlu inak, preto si určite preštudujte viacero ponúk. Keď si porovnáte ceny povinného zmluvného poistenia cez našu kalkulačku, na vygenerovanom prehľade uvidíte nielen informáciu o výške poistného, ale aj všetky ostatné údaje o danej poistke. Zobrazia sa vám informácie o tom, aké pripoistenia daná ponúka zahŕňa, ako majú jednotlivé doplnkové poistenia nastavené poistné limity a všetko ostatné, čo pri rozhodovaní budete zvažovať.

Preto neváhajte a porovnajte si ceny zákonného poistenia ešte dnes. Prostredníctvom tejto služby sa poisťujú už tisíce klientov, pretože vďaka nej ušetria. Pridajte sa k nim aj vy!